۰

خط تولید ورق گالوانیزه فولاد مبارکه

 آشنایی با فولاد مبارکه معرفی کارنجات فولاد سازی

خط تولید ورق گالوانیزه  فولاد مبارکه

ولید ورق گالوانیزه مجتمع فولاد مبارکه اصفهان به روش غوطه وری داغ می باشد . مزیت این روش گالوانیزه بر روش های دیگر ، مقرون به صرفه بودن ، امکان ایجاد ضخامت های بالای پوشش ، استحکام بالا و چسبندگی پوشش گالوانیزه به فولاد می باشد .
کلافه های ورودی از خطوط نورد سرد ( تاندم میل و نورد دو قفسه ای ) در ابتدای خط گالوانیزه به یکدیگر جوش خورده و به صورت یک نوار پیوسته شارژ خط می شود . در قسمت شستشو سطح ورق توسط چربی زدایی با مواد قلیایی ، برس زنی و شستشو با آب گرم تمیز شده و سپس با هوای داغ خشک می شود .

سپس کلاف تمیز شده وارد کوره های آنیل یا اتمسفر محافظ می شود . ورق طی سه مرحله پیشگرم ، گرم کردن ، همدمائی (Soaking) متناسب با کاربرد محصول آنیل شده و توسط سیستم خنک کننده دمای آن برای ورود به حمام مذاب روی تنظیم می گردد . با خروج از حمام مذاب روی ، لایه نازکی از فلز روی ، بر روی هر دو سطح ورق می نشیند .
بلافاصله پس از خروج از مذاب ، جت هوا صخامت پوشش را تنظیم می نماید . در مرحله خنک کاری ورق و رساندن آن به دمای محیط ابتداء دمش هوا دمای ورق را کاهش و پس از آن ورق وارد تانک آب سرد می شود. در پایان دمش هوا ورق را خشک می نماید.
شایان ذکر است ضخامت پوشش ورق توسط دستگاه ضخامت سنج کنترل شده، صافی سطح و زبری دلخواه توسط نورد پوسته ای و تجهیز اصلاح ورق اعمال می گردد.به منظور جلوگیری از شوره زدن ورق گالوانیزه حین نگهداری در انبار ، عملیات کروماته روی آن انجام می شود و سطح پوشش گالوانیزه پسیو (Passive) می شود.پس از بازرسی ورق ، در صورت درخواست مشتری روغن محافظ توسط دستگاه روغنکاری الکترواستاتیک بر سطح ورق پاشیده می شود . کلاف گالوانیزه تولیدی پس از بسته بندی به بازار مصرف عرضه می گردد .

عمده کاربردهای ورق گالوانیزه :

  • پانلها و تابلوهای برق، سینی کابل
  • برخی از قطعات لوازم خانگی و  تجهیزات آشپزخانه
  • مخازن
  • مجراهای هوا و دودکش ، ناودان ها و لوله ها
  • بدنه و سقف سوله ها و سالن ها

منبع : msc.ir

نظرات (۰)
هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
تجدید کد امنیتی

ابزار وبمستر